Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Stawy Trzebnickie

Trzebnica to miejscowość z przedwojennymi uzdrowiskowymi tradycjami, charakteryzująca się potwierdzonymi leczniczymi właściwościami klimatu, wysokimi walorami przyrodniczymi, ale przede wszystkim naturalnymi zasobami wód mineralnych. Obecnie gmina stara się o przywrócenie statusu uzdrowiska. Zatem ma ogromną szansę, aby Trzebnica Zdrój stała się ciekawą alternatywą dla uzdrowisk zlokalizowanych obecnie jedynie w południowej części województwa.

Zrewitalizowane stawy trzebnickie odzyskując swój dawny, wypoczynkowy charakter stały się jednym z najczęściej wybieranych miejsc spacerowo-wypoczynkowych przez mieszkańców miasta jak i turystów. Prace modernizacyjne terenów spacerowych przy trzebnickich stawach uczyniły je głównym celem spacerów trzebniczan oraz przyjezdnych gości. Położono nową nawierzchnię, wyznaczono parkingi, stawy otoczono chodnikami wraz z oświetleniem, umieszczono także przy nich ławki, a między stawami powstał amfiteatr oraz tężnie solankowe wytwarzające mikroklimat porównywalny do tego nadmorskiego .

Otwarty w 2011 roku Trzebnicki Park Wodny ZDRÓJ położony na tym terenie dopełnia bogatą ofertę wypoczynkową miasta. Obiekt przepięknie położony przy rekreacyjnych terenach jest jednym z najnowocześniejszych obiektów w regionie. Prócz kompleksu basenowego posiada w swojej ofercie siłownie, fitness oraz kręgielnie. W bliskim sąsiedztwie znajduje się również kolejna ponadczasowa inwestycja jaką jest Szkoła Muzyczna, która swoją siedzibę ma w dawnym hotelu zdrojowym.

Uruchomienie nowoczesnego szynobusu i połączenie Trzebnicy ze stolicą Dolnego Śląska – Wrocławiem stworzyło nową możliwość odwiedzenia miasta przez każdego, kto chciałby odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku w Trzebnicy. Zapraszamy wszystkich tu warto odpoczywać!

 

 

Wersja XML